Ką reiškia ir iš kur kilo žodis „futsal“?

Futsal – yra dviejų portugališkų žodžių  futebol de  salão junginys. Taip pat, šis žodžių junginys siejamas ir su kitomis romanų  kalbomis (ispaniškai: fútbol sala arba fútbol de salón; itališkai:  football Sala, prancūziškai: football de salleI). Kaip supratote,  lietuvių kalboje žodžių junginį salės futbolas, taip pat galime jungti į  vieną žodį Futsalas, juk žodžių šaknys tos pačios :)

Kuo skiriasi salės futbolas nuo futsalo?

Niekuo nesiskiria. Tiesiog, ilgą laiką Lietuvoje salės futbolo terminas buvo naudojamas apibūdinti visam uždarose patalpose žaidžiamam futbolui. Tai nėra visiškai tikslu. Todėl stengiantis išvengti neusipratimų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, buvo pradėtas naudoti tarptautinis žodis „futsal“ arba „futsalas“. Pats žaidimas buvo sumanytas 1930 m. Urugvajuje. 1933 m. buvo išleistos pirmosios oficialios taisyklės.

Kokie yra pagrindiniai salės futbolo ir įprasto futbolo skirtumai?

Pagrindiniai salės futbolo arba futsalo skirtumai nuo  įprasto arba mažojo futbolo yra šie: 

  • Žaidžiama salėje ant kieto paviršiaus su  specialiu kamuoliu
  • Naudojami tik 2x3 m vartai 
  • Tai nekontaktinis sportas
  • Skaičiuojamos pražangos. Komanda surinkusi tam  tikrą kiekį pražangų baudžiama į jos vartus skiriant baudinį
  • Žaidėjai gali būti baudžiami laikinu pašalinimu
  • Visą laiką stabdomas laikas, kai kamuolys ne  žaidime (LadyGole ši taisyklė galioja su išlygomis) 

Ar galima LadyGole žaisti su 4 dydžio kamuoliu?

     

Ne, negalima. LadyGole žaidžiama tik su salės futbolo  (futsalo) kamuoliu

Kodėl nevyksta Gentelgolas berniukams?

Berniukams organizuojama pakankamai daug futbolo varžybų.  Mes norime paskatinti žaisti futbolą mergaites. Bet tai nereiškia, kad  užmiršime berniukus. Visi žino mokyklų futbolo žaidynes „Golas“ (buvęs „Ežiogolas“), kur daugiausia žaidžia  berniukai. Planuojame organizuoti mišrių komandų varžybas ir pradinėms klasėms. Po 2 ar 3 metų organizuosime   futsalo žaidynes ir berniukams. Kantrybės :)

Ar gali LadyGole dalyvauti mergaitės lankančios futbolo treniruotes?

Taip, gali. Tačiau vienoje komandoje galima registruoti ne daugiau kaip 2 futbolo treniruotes lankančias mergaites. Ši taisyklė įvesta tam,kad komandų pajėgumas būtų kiek įmanoma panašesnis. t.y.,kad mokyklos iš miestų ar miestelių, kur nėra mergaičių futbolo būrelių, turėtųgalimybę dalyvauti LadyGolo žaidynėse ir laimėti. Laimi čia visos, nesišbandyti naują, visada yra iššūkio priėmimas.

Ar gali žaidynėse dalyvauti jaunesnės mergaitės nei numato nuostatai?

Taip gali, tačiau manome, kad futsalo kamuolys pradinių klasiųmoksleivėms gali būti persunkus. Todėl reigstruojant jaunesnes mergaitesraginame prieš tai leisti mergaitėms pažaisti su futsalo kamuoliu pamokose arpopamikinės veiklos metu ir stebėti ar joms tai nėra persunku. Mes laukiamevisų, bet norime, kad tai būtų ir smagu :)

Kur galima rasti LadyGolo taisykles?

LadyGolo taisykles galima rasti čia

Kokios naujovės 2017 m. sezono žaidynėse?

Po sėkmingo debiutinio sezono "ladygolas" antrą savo sezoną pradės išsiplėtęs! Pirmajame sezone turėjome dvi amžiaus grupes (5-6 klasės bei 7-8 klasės), o antrąjį sezoną pradėsime jau su trimis amžiaus grupėmis(6-tos klasės ir jaunesnės; 8-tos klasės ir jaunesnės; 10-tos klasės ir jaunesnės)!

Dėl amžiaus grupių aiškumo nurodome amžiaus grupę pagal klases bei gimimo metus. 

Taip pat dar vienas pakeitimas:

Lietuvos finaluose varžysis dvi amžiaus grupės - 8-tos klasės ir jaunesnės bei 10-tos klasės ir jaunesnės. 

6-tų klasių ir jaunesnių amžiaus grupė rungtyniaus iki apskričių finalų. 

Nerandi reikiamo atsakymo?
parašyk mums ir mes atsakysime